Ski Fashion

Moda narciarska

Ciekawostki narciarskie

Zillertal – dlaczego warto tam jechać?

Jeśli marzysz o miejscu, które ma ogromną ilość tras narciarskich i stoki blisko lodowca, które przez większą część roku czekają na narciarzy, to właśnie Zillertal to jest miejsce dla Ciebie. Tutaj poznasz najciekawsze tajemnice tego miejsca i przekonasz się o jego wyjątkowości.

Narciarstwo przez cały rok

Zillertal dzięki swojemu położeniu nieopodal lodowca jest czynne przez 365 dni w roku. To właśnie tutaj możecie wyjechać w środku gorącego lata, aby trochę odpocząć od upalnej pogody.

Najdłuższe trasy

W tym miejscu na jednym skipassie w sezonie zimowym możecie wybierać spośród 436 km tras narciarskich.

Ekstremalne trasy

W Zillertal na miłośników adrenaliny o wybitnych umiejętnościach narciarskich czeka ekstremalna trasa o nazwie Harakiri. Nachylenie tej trasy wynosi 78 stopni. Teraz już jest chyba dla wszystkich jasne, skąd wzięła się ta nazwa.

Lodowiec najbliżej Polski

Zillertal to dolina lodowcowa położona najbliżej Polski. Samochodem z Wrocławia dojedziemy tam w około 8 godzin, natomiast lot samolotem będzie trwał trzy godziny.

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Region idealny na wakacje

Na wakacje poleca się region składający się z dwóch ośrodków narciarskich: Skioptimal Hochfuegen-Hochzillertal oraz Spieljoch.

W tym miejscu jest przygotowane ponad 100 km tras narciarskich, 70 km tras biegowych, snowpark, zimowe trasy saneczkowe, spacerowe, lodowiska itp. Po zimowych szaleństwach możemy odpocząć w uroczych górskich domkach.

Po nartach do Spa

Zillertal to nie tylko zima, śnieg i narciarskie szaleństwo. Tutaj są źródła termalne, dzięki czemu możemy skorzystać z nowoczesnego kompleksu SPA, gdzie można zażyć kąpieli w wodzie ze źródeł termalnych. Czeka tam na nas specjalna ślizgawka, groty z gorącą wodą, specjalne siatki wspinaczkowe oraz wodospady. W tym SPA każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to świetny sposób na relaks z całą rodziną.

3 niezwykłe miejsca

Te trzy niezwykłe miejsca, które trzeba zobaczyć, to: Zillertal Arena, Zillertal 3000 i Lodowiec Hintertux.

W Arenie czeka na nas 143 kilometrów tras narciarskich z ogromną ofertą apres-ski. Jest to świetnie miejsce dla rodzin z dziećmi z ogromną ilością możliwości spędzania wolnego czasu.

Zillertal 3000 to 160 km tras narciarskich. Idealne miejsce dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. Jest tutaj również kilka ciekawych snowparków.

Lodowiec Hintertux to miejsce, gdzie przez cały rok możemy korzystać z zaśnieżonych stoków. Na lodowcu zawsze jest gwarancja śniegu. Co więcej, niecodzienną atrakcją jest spektakl kolorów w Natura Ice Palace.

Chcesz się dowiedzieć więcej o Zillertal?

Zapraszam Cię na stronę Austria-na-narty.pl gdzie poznasz więcej ciekawostek i znajdziesz dla siebie i swoje rodziny najlepszy hotel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *