Ski Fashion

Moda narciarska

Narty

Lodowiec Hintertux – czyli super miejscówka na letnie narciarskie szaleństwo

Nie wiesz gdzie wyjechać na narty latem? Czy w ogóle jest jakiś ciekawy lodowiec w Europie, który warto zobaczyć w środku lata? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, to my mamy dla ciebie jedną odpowiedź – Lodowiec Hintertux. Sprawdź dlaczego warto na nim być.

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Lodowiec Hintertux

Jeżeli masz już dość letnich upałów, wyjedź na narty. Lodowiec Hintertux to najciekawszy całoroczny ośrodek narciarski w Europie. Miejscowe stoki czekają na miłośników narciarstwa przez 365 dni w roku. Tutaj znajdziecie nie tylko świetnie przygotowane stoki, ale również przyjemne restauracje i gospody z miejscowymi specjałami. Tutaj można szaleć na nartach na wysokości 3250 m n.p.m. Na narciarzy czeka 86 kilometrów tras o różnych stopniach trudności. Na lodowcu można uprawiać różne formy narciarstwa, w tym szalone i nie do końca bezpieczne freeride, halfpipe, tutaj każdy narciarz znajdzie coś dla siebie.

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Warto wspomnieć, że na wysokości 3200 m n.p.m. znajduje się Betterpark Hintertux przeznaczony dla zaawansowanych snowboardzistów, gdzie można korzystać z jazdy Freestyle, a także Familypark Hintertux dla początkujących. To dosłownie narciarskie szaleństwo na stoku z głową w chmurach. W sezonie letnim przygotowane jest 18 kilometrów tras narciarskich i działa nawet 10 wyciągów. W tym czasie najdłuższy zjazd ma 2 kilometry, a kończy się przy restauracji Tuner Fernerhaus. Od 2011 roku jest uznawany za najlepszy lodowcowy region narciarski na całym świecie. W tym regionie narciarskim możemy skorzystać z 5 restauracji, aż 7 wypożyczalni nart oraz z 3 szkółek narciarskich. Na narciarzy, którzy chcą po prostu podziwiać piękno gór, czeka 68 kilometrów szlaków pieszych oraz 28 kilometrów tras biegowych.

Jak dotrzeć na lodowiec Hintertux?

Najpierw musimy udać się w dolinę Zillertal. Lodowiec ten jest oddalony od tej doliny o 50 kilometrów. Z Tux znajdującym się na wysokości 1500 m n.p.m. na lodowiec wwiezie nas kolejka linowa.

Jeśli szukasz lodowca, na którym możesz się ochłodzić i poszusować na nartach zimą, to lodowiec Hintertux jest właśnie dla Ciebie!

Sprawdź więcej informacji o wyjazdach na narty do Austrii na Austria-na-narty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *