Ski Fashion

Moda narciarska

Moda na stoku

Kaski narciarskie – Który wybrać?

   Na stoku bez względu na to czy jesteś narciarzem czy snowboardzistą zawsze przyda się kask. Chyba nie ma takiej osoby, która nie zaliczyła gleby na stoku. Gdyby nie kask narciarski, taki upadek mógłby się skończyć kilkoma szwami i śliczną kokardeczką na czubku głowy w prezencie od lekarza. Wynalazca kasku powinien za dostać za swoje dzieło wielką nagrodę. Na rynku jest tak duży wybór różnych modeli kasków narciarskich, że można dostać przysłowiowego zawrotu głowy. Tutaj omówimy różne modele kasków narciarskich, być może dzięki temu ułatwimy podjęcie decyzji.

Co jest ważne przy wyborze kasku?

   Przede wszystkim odpowiedź na pytanie czy zamierzamy jeździć na nartach po stokach, czy na snowboardzie czy może będziemy szaleć na slalomie pomiędzy tyczkami.

Obowiązujące normy

   Przed dokonaniem zakupu, warto zapoznać się z obowiązującymi normami. Dzięki takiej wiedzy wybierzemy bezpieczny kask. Warto zwrócić uwagę na to, że co kilka lat normy się zmieniają, kaski wciąż są udoskonalane, dlatego warto odświeżać swoją wiedzę i swój sprzęt.

Specjalne atesty

   Kask ma nas chronić, dlatego musi być wytrzymały i bezpieczny. Potwierdzeniem jego niezawodności i wysokiej jakości są posiadane przez dany model kasku specjalne atesty. W Polskich sklepach szukaj oznaczeń CE ( informuje nas o tym, że kask jest zgodny z normami europejskimi), ASTM (zgodne z wymogami amerykańskimi), EN 1077 czy SNALL RS 98. Wszystkie dokładne informacje znajdują się na metce produktu.

kaskc

Odpowiedni rozmiar

   Wygoda i odpowiednie dopasowanie kasku jest niezwykle ważne. Nie można mieć zbyt dużo luzu ale również nie powinno nic uciskać. Wybór odpowiedniego kasku wcale nie jest taki prosty, na początku powinniśmy zmierzyć obwód głowy. Zrobimy to przy pomocy taśmy krawieckiej, wystarczy że przyłożymy taśmę nad brwiami. Uzyskany wynik porównujemy z metką, na której znajduje się opis rozmiarówek.

Dobry kask to taki, który jest odpowiednio dopasowany, spełnia wszystkie normy, jest bezpieczny, lekki, wygodny, ma dobre zapięcie a my przede wszystkim czujemy się w nim dobrze. Kask możemy urozmaicić różnymi dodatkami, np. możemy kupić kask z wbudowanymi słuchawkami, bądź dokupić do niego kamerkę, dzięki czemu nagramy nasz zjazd ze stoku, zapisując wszystkie wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *