Ski Fashion

Moda narciarska

Moda na stoku

Jak wybrać bezpieczny krem na narty?

Jak wiadomo mróz szczypie w oczy, uszy, nosy i policzki. Dlatego zanim wyjdziemy na stok, powinniśmy zastosować bezpieczny krem na narty. Bezpieczny, czyli taki, który nie uczula oraz chroni skórę przed promieniami UV. Sprawdź z nami na co zwrócić uwagę przy zakupie ochronnego kremu z filtrem.

Zimą na górskich stokach, skóra twarzy jest szczególnie narażona na poparzenia słoneczne, przesuszenie oraz odmrożenia. Dlatego zanim wyjdziemy na stok, wcześniej powinniśmy zastosować odpowiedni krem, który natłuści skórę i zabezpieczy ją przed negatywnymi skutkami długiego przebywania na słońcu i mrozie.

Przed wyjściem na stok nałóżmy krem na twarz, uszy. Na twarzy co prawda będziemy się błyszczeć, ale tłusty krem jest niezbędny, aby zapobiec odmrożeniom. Nie zapominajmy również o nałożeniu kremu na dłonie, szyję i dekolt. Po zakończeniu narciarskich szaleństw i po powrocie do hotelu możemy zmyć krem.

Krem ochronny dla dzieci

Cera dzieci jest bardziej delikatna, dlatego wymaga innej ochrony. Krem powinien zawierać filtr przeciwsłoneczny, a także substancje, które będą działać natłuszczająco oraz ochronnie, jedną z takich substancji jest panthenol. Dobrze jest, gdy zawiera np. olej z awokado, słonecznikowy, lanolinę czy wyciąg ze słodkich migdałów, mile widziane są również dodatki w postaci witamin A, E. Gdy nie mamy specjalistycznego kremu na stok, w tej roli sprawdzi się również tłusty krem dla alergików. Dobrej jakości krem nie będzie zawierał barwników, substancji zapachowych, konserwantów, czy parabenów.

Źródło: pixabay.com

Krem ochronny dla osoby dorosłej

Krem powinien zawierać wysoki filtr przeciwsłoneczny, ponieważ na górskich stokach promienie słońca są nawet silniejsze niż na plaży. Warto wiedzieć, że lód oraz śnieg odbijają nawet 80 procent promieni, przez co jesteśmy narażeni nawet na 5 krotnie większą dawkę słońca niż na terenach nizinnych. Dobry krem dla narciarzy ma w swoim składzie substancje natłuszczające w postaci wosku pszczelego, oleju roślinnego, czy masło karite, oprócz tego posiada między innymi kwas hialuronowy, aminokwasy, a także filtr UVA/UVB o minimum 15 SPF. Bezpieczny krem, który nie będzie wywoływał reakcji alergicznych nie ma w swoim składzie konserwantów, substancji zapachowych, a także konserwantów.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *