Ski Fashion

Moda narciarska

Narty

Cervinia – na tych stokach nigdy nie brakuje śniegu

Jazda na nartach to świetny pomysł na rodzinne spędzenie zimowego urlopu. To jest nie tylko szusowanie po zaśnieżonych stokach, ale również miłe spędzanie czasu na przykład podczas ogniska. Na takich zimowych wakacjach z pewnością wzmocnią się rodzinne lub przyjacielskie więzi.

Cervinia

Cervinia to idealne miejsce na wyjazd narciarski. Tutaj nigdy nie brakuje śniegu. Nie bez powodu Cervinia jest nazwana Królową Śniegu. Ta stacja narciarska leży na wysokości 2050 m n.p.m. w północno-zachodniej części Włoch, u podnóża Matterhorn.

Trasy narciarskie

Na tamtejszych nartostradach możemy przejechać na nartach setki kilometrów i to dosłownie. Łączna długość nartostrad to 360 km, w tym 75 km tras łatwych, 220 km tras średnich oraz 65 km tras trudnych. Na trasy narciarskie możemy dostać się jednym z wyciągów, a jest ich aż 56. Wyciągów kabinowych jest 18, krzesełkowych 23 i orczyków 15.

Tutaj każdy narciarz znajdzie coś dla siebie

Na osoby początkujące oraz najmłodsze czekają szkółki narciarskie, łagodne stoki, ośle łączki i niebieskie trasy przeznaczone specjalnie do nauki.

Natomiast na narciarzy o bardzo dobrych umiejętnościach i wysokich wymaganiach, czeka specjalna trasa Ventina o łącznej długości 11 km. Rozpoczyna się na lodowcu Plateau Rosa i schodzi do Cervini. Oprócz tego warta uwagi jest czarna trasa Cervinio w Cretaz. Na powyższych trasach trzeba mieć mocne nerwy i duże umiejętności.

Snowboardziści mogą skorzystać z Indian Parku położonego najwyżej w całej Europie, znajduje się on na wysokości 3051 m n.p.m. Znajdziecie go w Plam Maison, znajdziecie w nim hopki i boarder cross.

stoki ww Włoszech

Co po nartach?

W Cervinia czeka na narciarzy jeszcze wiele innych atrakcji. W tym miejscu możecie iść na dyskotekę do Bianconiglio gdzie wieczorami grają muzykę na żywo lub na dyskotekę L’Etoile albo odwiedzić jakich lokalny pub.

Osoby, które nie lubią głośnej muzyki i nocnych szaleństw mogą skorzystać z basenu, lodowiska, pojeździć po stokach, na które można dostać się jedynie helikopterem (heliski), pojeździć po oświetlonych stokach lub skorzystać z klubu fitness.

To jak, przekonaliśmy Cię do wyjazdu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *