Ski Fashion

Moda narciarska

Narty

Austria – bezpieczne miejsca na udany urlop dla alergików

ośrodki narciarskie dla osób z alergią

Alergia to nic przyjemnego, szczególnie wtedy, gdy uczulają nas pyłki traw, krzewów i drzew. W tym przypadku wybranie odpowiedniego miejsca na urlop jest zdecydowanie trudniejsze. Sprawdźcie z nami regiony w Austrii, które są przyjazne alergikom.

Gastein

To nie tylko raj dla narciarzy słynący z pięknych stoków, ale również idealne miejsce na urlop dla alergików. W stolnie Gasteinu słyną z leczenia astmy. Tutaj możemy skorzystać z speleoterapii, czyli leczenia dróg oddechowych poprzez sam pobyt w jaskiniach. Jest to terapia stosowana przeważnie przy astmie oskrzelowej, a także przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Terapia daje odetchnąć, ponieważ powietrze w jaskiniach nie zawiera pyłów, przez to nie ma w nim również alergenów. Poza tym Gastein słynie z wody z 17 gorących źródeł, która zasila tutejsze baseny z leczniczą wodą. Gastein to idealne miejsce na relaks, regenerację oraz walkę z alergią.

Schladming Dachstein

Idealny region dla alergików uczulonych na roztocza kurzu domowego. Jest tak, ponieważ hotele są położone na wysokości 1800 m n.p.m., przez co nie ma w nich kurzu, a oprócz tego poziom pleśni i pyłków jest na minimalnym poziomie. Tutaj nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem hotelu, który jest przyjazny dla alergików, stosuje tylko bezpiecznych środków czystości bez drażniących substancji zapachowych. Poza tym, w tym rejonie narciarze nie mogą się nudzić. Łączna długość stoków to 192 km, snowboardziści znajdą tutaj kilka snowparków i wiele innych atrakcji.

Źródło: pixabay.com

Klostertal – grota solna

W tej dolinie dużą popularnością wśród osób zmagających się z alergią, astmą oraz zapaleniem oskrzeli. W tym miejscu temperatura osiąga 23 stopnie. Ściany groty są obłożone solą himalajską, przez co wciąż powstają opary solankowe. Już 45 minutowy pobyt w tej grocie pozwoli poczuć ulgę. Jeżeli chodzi o narty, na miłośników tego sportu czeka 56 km tras narciarskich o różnych poziomach trudności. Tutaj oprócz narciarstwa zjazdowego można spróbować swoich sił w snowboardzie, narciarstwie biegowym, czy w freeskiingu. Poza nartami możemy skorzystać z wypożyczalni sanek, udać się na pieszą wędrówkę, zagrać w kręgle na lodzie, przejechać się saniami z konnym zaprzęgiem, a także skorzystać z krytego basenu oraz wielu innych atrakcji.

Jeżeli chcesz poznać więcej innych regionów narciarskich przyjaznych alergikom, skontaktuj się z obsługą klienta biura Ski Planet https://austria-na-narty.pl Oni pomogą Ci wybrać najlepszy region i hotel dostosowany do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *