Ski Fashion

Moda narciarska

Ciekawostki narciarskie

8 istotnych kroków, aby dobrze wyglądać na stoku

Odzież narciarska przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, wybierających się w góry na narty. Jadąc na narty nie wystarczy tylko zrobić przeglądu sprzętu narciarskiego, ważne jest również to, aby przejrzeć modowe trendy odzieży narciarskiej. Oddając się białemu szaleństwu też możemy być modni. Zatem, co włożyć na stok, by nikt nas nie przegapił? Co jest modne w tym sezonie?

Na topie są przede wszystkim kolory – ostre, nasycone- oraz wzory – kropki, paski, kratka, nieregularne i pstrokate kształty. To, które wybierzemy, zależy od naszych upodobań. Mając to na uwadze w tym artykule powiem, jak wyglądać modnie na stoku narciarskim.

wyglądać ok

Zaczynamy od głowy, która powinna być bardzo dobrze zabezpieczona, bo to waśnie tą drogą ucieka najwięcej ciepła. Warto wybrać się do sklepu sportowego i kupić czapkę z windstopperem, wykonaną ze specjalnego materiału, który osłoni przed wiatrem. Czapki narciarskie mają ciekawe wzory i kolory, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że czapka ze zbyt wymyślnym pomponem nie zmieści się pod kask. Niestety wielu osobom wydaje się, że jest to zbędny sprzęt, niewygodny, a nawet śmieszny. Nic bardziej mylnego! Na stoku jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Upadek może skończyć się tragicznie, dlatego nie warto ryzykować. Kaski zaskakują swoimi kolorami i ozdobami – motylki, kwiaty, kratka lub inne wzory.

Na stoku należy zadbać o odpowiednią bieliznę. Najlepiej w górskich warunkach sprawdza się bezszwowa bielizna termoaktywna. Specjalny oddychający materiał, z którego jest wykonana, chroni przed zimnem, a jednocześnie oddaje nadmiar ciepła. Jej zaletą jest także wygoda, co jest bardzo istotne podczas każdego wysiłku fizycznego.

Kolejną ważną sprawą są kurtka oraz spodnie. Odzież powinna być wykonana ze specjalnego materiału, chroniącego przed śniegiem oraz wiatrem. Warto zwrócić uwagę na to, żeby kurtka miała dużo kieszonek – podczas wielogodzinnej jazdy musi znaleźć się miejsce na chusteczki do nosa, batonika energetycznego, aż w końcu na karnet.

Bardzo istotne dla każdej osoby, która wybiera się na stok są rękawiczki. Zmarznięte ręce sprawią, że szybko odejdzie ochota do jazdy. Rękawiczki muszą być wodoodporne, a przede wszystkim grube. Nie zapomnijmy o goglach lub okularach przeciwsłonecznych. Pierwsze ochronią przed zimnem, drugie zaś przed słońcem, co więcej, dodadzą uroku.

Stosując się do powyższych wskazówek na pewno będziemy dobrze wyglądać na stoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *